Перепрошуємо, на сайті тимчасово не працює прийом замовлень та повідомлень.

RADIOPROFI

Огляд радіостанції Voyager LPD+

Огляд радіостанції Voyager LPD+

Voyager LPD+

Будучи щасливим володарем портативної радіостанції Baofeng UV-5R, і успішного її використання, давно назрівала потреба у ще однієї портативної радіостанції. Виїзди на природу, рух в автомобілі з друзями в складі колони, народження дитини, робочі переговори – ось не повний перелік факторів, що диктували дану потребу. Спочатку була ідея придбання ще однієї Baofeng UV-5R, але зупиняли кілька моментів:

 1. Стислий сімейний бюджет.

 2. Зрослий курс валют щодо національної грошової одиниці.

 3. Порівняльна складність у використанні людьми, далекими від радіо :-). Адже для них потрібна «дубова» простота у використанні, без незрозумілих моментів. Це буде основною запорукою стійкого зв'язку, без «ой, я щось наклацал випадково, ось і не зміг вийти на зв'язок».

Тому, взявши до уваги все вищевикладене, було вирішено придбати радиостанциюBaofeng BF-888S. Але, почитавши відгуки та переглянувши відеоролики в мережі, схилився до купівлі її повного зовнішнього і функціонального аналога Voyager LPD+, т. до. вона відрізняється більш якісною і стійкою роботою.

Отже, замовлення зроблено, радіостанція отримана. Ще раз хочу подякувати інтернет-магазин RADIOPROFFI за якісну роботу з клієнтами.

Поставляється радіостанція ось в такій кольоровій коробці:

 

 

Комплектація стандартна: радіостанція, антена, шнур для носіння, зарядний пристрій (стакан), акумулятор, кліпса кріплення за пояс, інструкція користувача.

                                                        

Пройдемо по порядку.

 

Радіостанція

 

 

Розрахована на роботу в діапазоні 400-470 МГц, в режимі FM модуляції. Заявлена виробником потужність до 5 ватт, на ділі до 2,5 вт (в залежності від частоти).

Має розміри 120 мм у висоту без антени (разом з антеною 210 мм), 55 мм завширшки, 30 мм в товщину ( з кліпсою 45 мм).

У верхній частині розташовані роз'єм для антени SMA-тато, виборець каналів на 16 положень, і регулятор гучності/включення, а так само світлодіод ліхтарика. Є індикатор роботи на прийом і передачу (зелений і червоний сигнал відповідно).

Зліва розташовані кнопки PTT, MONITOR (відключення шумоглушника), FUNC – включення ліхтарика (він працює в двох режимах: безперервного світіння і передачі світлового коду Морзе «SOS»).

Праворуч, під гумовою заглушкою, розташований роз'єм для гарнітури Kenwood-типу.

На передній панелі розташований динамік і мікрофон.

 

Антена

 

 

Обгумована, в міру гнучка, довжиною 110 мм. Заявлений діапазон роботи 400-480 МГц. Тип роз'єму ― SMA-мама.

 

Шнур для носіння

 

 

Чорного кольору, загальною довжиною 21 см, та 15,5 см для руки. Дрібний, але дуже потрібний аксесуар.

 

Зарядний пристрій

 

 

Виконано у вигляді «склянки», з мережевим шнуром довжиною 1 метр і стандартної виделкою. Всередині розташована плата імпульсного блоку живлення, з виходом 5 вольт, і максимальним струмом заряду 500 мА. Плата спаяна досить не погано. «Непропаев» та залишків флюсу не виявлено. Є світлодіод, що сигналізує про завершення процесу заряду. Контролер заряду розташований у самому акумуляторі, тому в корпусі достатньо вільного місця для розміщення КРЕНки і роз'єму від прикурювача, тим самим реалізувавши можливість зарядки радіостанції в автомобілі.

 

Акумулятор

                                                      

 

Тип ― Li-ion, напруга – 3,7 вольт, ємність – 1500 мА/год. Всередині, за інформацією з різних джерел, акумулятор від мобільного телефону. Сам поки не розбирав ;-)

 

Кліпса кріплення за пояс

 

 

Зроблена з пластику, закріплений на металевій пластині. Кріпиться до радіостанції двома гвинтами прямо до шасі радіостанції. Виконана дуже добротно. Пружина туга! Реально порадувала.

 

Інструкція користувача

Російською мовою, у твердій обкладинці. Зміст – коротко і по справі.

 

Доступні функції радіостанції:

 1. VOX. Згідно інструкції активується/деактивується включенням станції при встановленому 1 каналі і затиснутими клавішами MONITOR+РТТ. Експериментально встановлено, що ця функція активна і на 2-5 каналах.

 2. Шумоглушник. Поріг спрацьовування встановлюється за допомогою ПК.

 3. Голосове сповіщення. Активується/деактивується включенням станції при встановленому 10 каналі і затиснутими клавішами MONITOR+РТТ. Так само експериментально встановлено, що для разової активації даного режиму, достатньо включити станцію з затиснутими клавішами MONITOR+FUNC. При цьому положення виборця каналів не має значення (але є одна неприємна особливість: шумоподавлювач постійно трішки відкритий, що не дуже добре позначиться на часу життя акумулятора).

 4. Аварійна сигналізація. Активується включенням станції при встановленому 12 каналі і затиснутими клавішами MONITOR+РТТ (хоча за інструкцією має бути 11 канал). Проявляється у включенні станції в режим безперервної передачі.

 5. Зміна мови голосового оповіщення. Активується включенням станції при встановленому 15 каналі і затиснутими клавішами MONITOR+РТТ. Доступні всього дві мови: англійська і китайська. З корисності – можна вивчити рахунок на китайському від одного до шістнадцяти :-)

 6. Сканування. Активується включенням станції при встановленому 16 каналі і затиснутими клавішами MONITOR+РТТ. Зупиняється повторним натисканням цих кнопок. Сканування ведеться по запрограмованих частот.

 7. Таймер обмеження передачі (ТОЙ). Встановлює максимальний час роботи станції на передачу. Змінити можливо тільки через ПК.

 8. Індикатор розряду батареї. Переривчасте світіння червоного світлодіода у верхній частині радіостанції.

 9. Так само за допомогою програматора встановлюються коди CTCSS, DCS і рівень вихідної потужності для кожного каналу, рознос частот, функція шифрування (скремблер), встановлення ширини смуги (широка/вузька).

 

Плюси радіостанції:

 • Виконана на міцному алюмінієвому шасі.

 • Добротний Пластик, не смердючий.

 • Кліпси кріплення за допомогою гвинтів, жорстка пружина.

 • Гучний динамік. Навіть у дуже галасливих умовах хороша чутність.

 • Зручна у використанні, добре сидить в руці, оптимальні габарити.

 • Російськомовна інструкція. Хороша поліграфія, переклад без «корявостей».

 

З мінусів:

 • «Брати» китайці, не зважаючи на заявлені в інструкції частоти, залили в станцію що попало. Вылечилось за допомогою програматора. Тому за відсутності оного, попросіть продавця проконтролювати даний момент, або запрограмувати бажані конкретно Вами частоти.

 • Ліхтарик відверто слабенький. Рази в два-три слабкіше аналогічного в Baofeng UV-5R. Тому віднесемо її до розряду дрібничок.

 • Програмував через програму CHIRP. Рідна (рекомендований) софт, через раз зчитує дані з станції. Дивно, але факт. Втім, може так тільки в мене?

 • Режим VOX – відстій. Навіть на самому мінімальному порозі спрацьовує тільки на ДУЖЕ гучний звук впритул до мікрофона, та й то не працює стійко. А так хотілося реалізувати режим «Радіо-няня». Але, боюся, дитина захрипне, а VOX так і не спрацює... :-)

 

Тести дальності роботи показали наступні результати:

Місто: 1,5-2,5 км стійкого зв'язку в щільній забудові. До 5 км в щільній забудові. Іноді присутні перешкоди, але розбірливість відмінна. Плюс до всього був перепад висоти до 40 метрів.

За містом (поля, лісосмуги, водойми): 4-8 км, в залежності від рельєфу. Далі не пробували. З приводу густого лісу сказати важко, оскільки поблизу такого не існує (живемо в степу :-)

Пряма видимість: 15 км (Нікополь – Кам'янка-Дніпровська). Корреспондент оцінив сигнал на 9 балів, зрідка незначні перешкоди.

«Напарником» в тестах була радіостанція Baofeng UV-5R зі стандартною антеною. Тільки при проведенні зв'язків в прямій видимості, у кореспондента була стаціонарна радіостанція і антена. Сигнал на Voyager'е ломова.

 

Висновки

Чудова радіостанція за 25 доларів! Чесно кажучи, я собі все так і уявляв. VOXнемного засмутив, але, підсвідомо, був готовий до такого результату. Станція легко стикується з великим парком LPD і PMR мильниць, що перебувають у мисливців, рибалок, охоронців, страйкболістів, дельтапланеристів, будівельників та інших цивільних груп :-). Так само дуже актуальна для зв'язку при виїздах на природу в колі сім'ї та друзів. Рекомендую дану радіостанцію як простий, доступний і ефективний засіб зв'язку на розумних відстанях.

 

Олександр, UV5EOE

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner